Výhody podlahového kúrenia Schlüter BEKOTEC: Teplá podlaha pre Vašu pohodu

You are currently viewing Výhody podlahového kúrenia Schlüter BEKOTEC: Teplá podlaha pre Vašu pohodu

Schlüter® – BEKOTEC-THERM. Inštalujte si do svojho domu pokrok!

Podlahové kúrenie je moderným a účinným spôsobom, ako zabezpečiť optimálnu teplotu vo vašom dome počas chladných mesiacov. Medzi mnohými možnosťami, ktoré dnešný trh ponúka, podlahové kúrenie od Schlüter vyniká svojimi výnimočnými vlastnosťami a výhodami.

Schlüter-BEKOTEC-THERM je teplovodné podlahové kúrenie položené v systéme výliskov. Patentovaná konštrukcia podlahy s inovatívnou technikou vykurovania robí zo systému rýchlo reagujúcu klíma podlahu s nízkymi prevádzkovými nákladmi a mimoriadne nízkou teplotou na prívode.

Vďaka rýchlej a nekomplikovanej pokládke ponúka BEKOTEC-THERM mnoho výhod už pri inštalácii. V kombinácii s regeneratívnymi zdrojmi energie je energeticky úsporné teplovodné podlahové kúrenie maximálne efektívne a príjemné.

Aké sú výhody podlahového kúrenia Schlüter?

Patentovaná konštrukcia podlahy s nízkou konštrukčnou výškou a inovatívnou technikou, Vám z podlahy spraví rýchlo reagujúce vykurovacie teleso šetriace energiu a náklady. BEKOTEC-THERM predstavuje techniku obkladovej konštrukcie a THERM vykurovacie komponenty. Systém vychádza z tenkej vrstvy poteru pokladaného na dosku s výliskami BEKOTEC

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko dôvodov, prečo je vhodné zvážiť inštaláciu podlahového kúrenia Schlüter BEKOTEC pre váš domov.

Rovnomerné rozloženie tepla

Jednou z hlavných výhod podlahového kúrenia Schlüter je rovnomerné rozloženie tepla po celej miestnosti. Systém využíva pokročilú technológiu, ktorá zabezpečuje, že teplý vzduch stúpa z podlahy nahor. Rovnomerný rozvod tepla pomocou rohože Schluter DITRA 25 umožňuje rýchle a celoplošné odovzdávanie tepla a tak vytvára útulnú izbovú klímu. To znamená, že vaše nohy budú vždy na teplej podlahe, a nebudete sa musieť obávať studených miest. Navyše malý objem poteru a umiestnenie vykurovacích trubiek v blízkosti povrchu umožňuje rýchle nahriatie alebo vychladenie podlahy.

Úspora miesta

Podlahové kúrenie Schlüter nevyžaduje žiadne radiátory alebo iné zariadenia na vykurovanie, čo uvoľňuje viac miesta vo vašom dome. Môžete si tak spríjemniť interiér bez veľkých a neestetických vykurovacích telies. Navyše vďaka nízkej konštrukčnej výške len 20 – 27 mm je systém BEKOTEC obzvlášť vhodný aj pre rekonštrukcie s možnosťou montáže aj na pôvodnú podlahu.

So systémom Schlüter-BEKOTEC-THERM je minimálne krytie výhrevných trubiek iba 8mm, čím sa docieli menšia celková hmotnosť, nižšia konštrukčná výška , menšiu spotrebu materiálu a celkovú úsporu vertikálneho miesta.

Energeticky efektívne

Systém podlahového vykurovania Schlüter-BEKOTEC-THERM je navrhnutý tak, aby bol energeticky efektívny. Rozvod tepla je vedený rovnomerne a pomocou izolačnej rohože Schluter DITRA 25. Vďaka nízkej konštrukčnej výške a minimálnemu krytiu trubiek iba 8 mm je potrebné zohrievať menší objem poteru v porovnaní s inými druhmi podlahového kúrenia čo poskytuje veľmi rýchlu reakčnú dobu.

V kombinácii s mimoriadne nízkou teplotou na prívode a možnosťou regulovať teplotu v jednotlivých miestnostiach individuálne vám BEKOTEC pomôže znížiť celkové náklady na vykurovanie vášho domu.

Podlahové kúrenie Schluter BEKOTEC THERM
Náhľad systémových dosiek BEKOTEC s nainštalovaným výhrevným potrubím a poterom.

Jednoduchá inštalácia

Systém podlahového kúrenia je výnimočný vďaka jednoduchej inštalácii, čo znamená menej neporiadku a problémov v priebehu inštalácie. BEKOTEC sa dá použiť v rôznych typoch budov a na rôznych podlahových materiáloch, čo zvyšuje jeho univerzálnosť. Je možné ho použiť aj na jestvujúce nosné podklady prípadne aj na starú podlahovú krytinu. Pri použití Schluter DITRA 25 alebo Schlüter DITRA-DRAIN 4 je možné okamžite po dosiahnutí pochôdznej tvrdosti poteru ukladať dlažbu alebo dosky z prírodného kameňa.

Dosky sú navrhnuté tak, aby boli jednoduché na manipuláciu a rýchlu inštaláciu, čo znamená, že váš projekt môže byť dokončený rýchlejšie.

Podlahové vykurovanie BEKOTEC-THERM sa na Slovensku i v zahraničí už niekoľko rokov osvedčuje všade tam, kde sú kladené požiadavky na rýchly postup stavby a ekologické vykurovanie. Náš tím kvalifikovaných odborníkov vám pomôže s inštaláciou a postará sa o to, aby všetko fungovalo správne.

Dlhá životnosť a spoľahlivosť

Všetky výrobky od Schlüter sú vyrobené z vysoko-kvalitných materiálov a sú odolné voči opotrebovaniu.  Systém vychádza z tenkej vrstvy poteru pokladaného na dosku s výliskami BEKOTEC, ktoré sa vyznačujú odolnosťou a trvanlivosťou. Vďaka patentovanej konštrukcii systému Schlüter-BEKOTEC-THERM dochádza v podlahe k neutralizácii pnutia a neutralizácii vlhkosti, čo Vám zaručí že vaša dlažba ostane dlhodobo bez trhlín. S výrobkami Schlüter Systems si môžete byť istí, že vám poslúžia mnoho rokov bez zbytočných problémov.

Vyššia hodnota nehnuteľnosti

Inštalácia spoľahlivého podlahového kúrenia všeobecne zvyšuje celkovú hodnotu nehnuteľnosti.Systém Schlüter-BEKOTEC-THERM pre podlahové kúrenie môže byť výborným rozhodnutím pre váš domov alebo komerčnú budovu, ktoré prináša značné množstvo výhod vrátane rýchlej inštalácie, energetickej úspory a pohodlia pre obyvateľov či nájomníkov.

Systémové riešenia Schlüter®-BEKOTEC-THERM