Elektrické podlahové a stenové kúrenie

Elektrické plošné vykurovanie na podlahe aj na stene

Predstavujeme Vám Schlüter® - DITRA-HEAT. Inštalujte si do svojho domu pokrok!

Keramika a prírodný kameň sú vďaka svojej schopnosti akumulovať teplo a rovnomerne ho odovzdávať do priestoru ideálne nielen pre vykurovanie podlahy, ale aj pre použitie na stene! Preto je inovatívny systém Schlüter-DITRA-HEAT-E špeciálne vyvinutý na vytváranie príjemných, teplých zón na podlahe a na stene. ​

Argumenty, ktoré presvedčia

rýchlo vytvorí príjemné teplo

vykurované zóny je možné inštalovať individuálne

ideálny pre rekonštrukcie vďaka nízkej konštrukčnej výške

teplá dlažba aj na kritických podkladoch

overené systémové komponenty

je možné použiť ako plnohodnotné vykurovanie

Na rozdiel od konvenčných systémov, ktoré pracujú s lepenými vykurovacími rohožami, sa vykurovacie káble Schlüter-DITRA-HEAT-E osádzajú do separačnej rohože. To poskytuje maximálnu slobodu pri definovaní oblastí, ktoré sa majú vykurovať. Vďaka vlastnosti premostenia trhlín, ktoré DITRA-HEAT umožňuje, je možné inštaláciu vykonať aj na kritických podkladoch, ako sú drevené konštrukcie, čerstvé potery atď. bez rizika poškodenia dlažby, alebo vykurovacieho vedenia. Použitie osvedčenej technológie Schlüter-DITRA zabraňuje poškodeniu dlažby, spôsobenému rýchlymi zmenami teploty.

Vďaka extrémne nízkej konštrukčnej výške (oddeľovacia rohož vrátane vykurovacieho kábla od 5,5 mm) je možné DITRA-HEAT-E ľahko nainštalovať dodatočne. Je tiež ideálny na renováciu a sanáciu. A ešte jedna výhoda: pretože sú vykurovacie káble spolu s lepidlom na obklady a dlažby umiestnené priamo v separačnej podložke, ležia bezprostredne pod dlaždicami, čo umožňuje rýchly a efektívny prenos tepla.Vďaka nízkym investičným nákladom je elektrické temperovanie podlahy „cenovo výhodná“ záležitosť.

Teplo zo steny

Masívne radiátory sa stávajú minulosťou. Dnes vychádza príjemné teplo v kúpeľni zo steny. Elegantné obklady vykurujú – v programovo riadenom časovom režime – držiak na uteráky. Alebo plochy stien v sprchách, ktoré priliehajú k obvodovej stene, a preto sú náchylné na plesne. V malých kúpeľniach sa môže Schlüter-DITRA-HEAT-E použiť ako jediný systém vykurovania miestnosti. Tu potom systém slúži ako plnohodnotné vykurovanie stien.

Použitie DITRA-HEAT-E sa však neobmedzuje len na kúpeľňu. Nástenné kúrenie tiež prispieva k vytvoreniu zdravej a príjemnej klímy v obývacích izbách, jedálňach a pracovných miestnostiach.

Výhody Schlüter-DITRA-HEAT-E®

Príjemná klíma v miestnosti, vhodná pre alergikov

 • Miestnosť je vykurovaná miernym sálavým teplom pri zachovaní prirodzenej vlhkosti vzduchu, takže nedochádza k víreniu častíc vyvolávajúcich alergie. To vytvára príjemnú a zdravú klímu v miestnosti.

Plnohodnotný vykurovací systém

 • V spojení s príslušným regulátorom môže byť použitý ako plnohodnotný vykurovací systém.

Bezúdržbový s dlhou životnosťou

 • Nedochádza k opotrebovaniu, systém je prakticky bezúdržbový. A vďaka tomu má dlhú životnosť.

Ľahká pokládka

 • Vykurovacie káble sa kladú do separačnej rohože a priamo na ne sa do tenkej vrstvy lepidla ukladá dlažba. Nie je potrebné aplikovať stierku na nevykurované povrchy, ako je to v prípade vykurovacích rohoží.

Rýchly nábeh teploty

 • Elektrické vykurovacie káble ohrievajú povrchy z keramiky alebo prírodného kameňa výrazne rýchlejšie, ako napr. vykurovacie systémy, v ktorých cirkuluje voda. Hlavne, Schlüter-DITRA-HEAT-E- DUO zohreje podlahovú krytinu na požadovanú teplotu za veľmi krátky čas.

Neviditeľné

 • Pekná keramická dlažba alebo obklad namiesto ťažkopádnych radiátorov.

Praktické kompletné sady

 • Pre bežné použitie ponúka spoločnosť Schlüter-Systems praktické súpravy, v ktorých sú predpripravené všetky systémové komponenty.

Pohodlná obsluha

 • Vďaka digitálnym regulátorom podlahového vykurovania je možné príjemnú teplotu pohodlne a presne nastaviť v každej miestnosti. Vďaka aplikácii Schlüter-HEAT-CONTROL teraz aj z vášho smartfónu a tabletu.

Ekonomicky výhodné

 • Výhoda sa ukáže pri výpočte nákladov na obstaranie, inštaláciu, údržbu a prevádzku. S pomocou Schlüter-DITRA-HEAT-E-DUO ušetríte až 80% energie.

Pohodlná dodatočná montáž

 • Inštalácia je jednoduchá a rýchla. Nízka konštrukčná výška (separačná podložka vrátane vykurovacieho kábla od 5,5 mm).

Bezpečná pokládka

 • Pomocou káblového testera Schlüter-DITRA-HEAT-E-CT, ktorý je možné dodať samostatne, sa počas inštalácie ® kontroluje odpor vykurovacích káblov . V prípade poškodenia je montážnik upozornený akustickým polašným signálom.

Prevencia proti tvorbe plesní

 • Vyhrievanie a rýchle vysušenie vnútornej strany obvodových stien, napr. v sprchovacom kúte.

Overené systémové komponenty

 • Schlüter-DITRA-HEAT/-DITRA-HEAT-DUO separácia a kontaktná izolácia a Schlüter-DITRA- HEAT-E-HK vykurovací kábel s testom VDE.

Systémové riešenia

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás v prípade akýchkoľvek otázok alebo záujmu o riešenia Schlüter Systems